Betonarme Çanaklı Yüzme Havuzlarında Pebbles (Granül Çakıl) Uygulaması

Betonarme kaba yapısı tamamlandıktan sonra betonarme hatalarının giderilmesi, perde ve radyenin birleşim yerlerinin tamiri, betonarme boşlukların ve çatlakların elden geçirilmesinden sonra betonarme üzerine çift komponentli sürme esaslı izolasyon malzemesi uygulanacaktır.

Perde ve radye çanak su izolasyonlarının üzerine Binder 5 katkılı sıva yaklaşık 2cm kalınlığında olacak şekilde imal edilecektir. Havuz tabanlarına düzeltme şabı imalatı da yapılacaktır.

Bu işlemlerden sonra üstten taşmalı havuzlarda perdenin ortalama kalınlığına göre traverten taşma bordürü elemanı perde kalınlığına uygun ve yaklaşık 25 cm eninde sıva çizgisinden ortalama 3 cm dışarıya çıkacak şekilde ve havuza bakan tarafı balık sırtı pah kırılmış olarak Nivo ölçüm cihazı kullanılarak ve havuza bakan tarafı, taşma savağı arkası su çizgisinden 1.5cm suyun altında olacak şekilde taşma deresi su çizgisi artı eksi 1 mm hassasiyeti sağlayacak şekilde havuz perdesi üzerine oturtulacaktır.

Skimmerli havuzlarda ise çevre bordürü platform sert zemin kotunda ve düşey sıva çizgisinden 3cm dışarıya çıkacak şekilde tamamlanacaktır.

13mm ile 2cm arasında öngörülen kalınlıktaki Pebble (granül çakıl) kaplama havuz çanağına uygulanacaktır. Bordür, pebble kaplamadan yaklaşık 1 veya 1,5cm havuz içinde taşmış olarak görülecektir.

Taşma savağı traverten bordür elemanı bitiş çizgisinden tam 20cm uzaklıkta ikinci bir sert zemin malzemesi ile bitirilecek ve taşma savağı içi detayına uygun olarak taşma savak üstü ızgarasının oturacağı 2.5cm x 2.5cm bir diş teşkil edilerek U şeklindeki savakiçi sıvalanacak, izole edilecek ve dökme mozaik ile kaplanacaktır.

Bize Ulaşın

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için bize ulaşabilir ve ihtiyaç duyduğunuz işe özel teklif alabilirsiniz.
Teklif Alın